Róża wiatrów na moim szkicu nie wskazuje poprawnych kierunków świata, lecz jest efektem (reminiscencją?) dociekań. Być może znajdę chwilę czasu na poprawne ustawienie i Róży wiatrów, i całej mapy, tak aby zobrazować różnice pomiędzy dwiema projekcjami tej samej rzeczywistości. Jedno odwzorowanie to projekcja 3857, drugie to projekcja 2180. Gdy pisałem tę stronę — można było o tych projekcjach poczytać tutaj.

           ,---._
Problem z parkowaniem 'o--o-' jb

Straż Miejska w Białymstoku
|-wezwanie PNG
|-moja odpowiedź PDF i HTM
| '-paragon PNG
'-szkic sytuacyjny: OSM, Google oraz Geoportal

Tylko zostałem pouczony — nie zapłaciłem mandatu. Próba uczynienia miejscem parkingowym miejsca, w którym zaparkowałem samochód, spełzła na niczym. Po jakimś czasie 'Strefę zamieszkania' zamieniono w 'Strefę ruchu', co oczywiście nie zwiększyło liczby miejsc parkingowych...

Niskim kosztem można zbudować/stworzyć w okolicy bloku co najmniej 30 miejsc parkingowych zgodnie z polskim prawem i bez kupowania ziemi od Urzędu Miasta. Kupno tej ziemi jest ponoć teraz niemożliwe z uwagi na zatwardziałość urzędników — duży plac UM marnuje się w pobliżu; jest wykorzystywany jako dziki parking. Wygląda jak trawnik, ale w istocie jest chodnikiem pokrytym betonowymi płytami chodnikowymi zarośniętymi zielskiem, czy jak kto woli — dziką trawą.

Mój ojciec przez około 20 lat projektował (na zlecenia różnych urzędów) rożne: drogi, dróżki, drogi dla rowerów, chodniki, deptaki i przejścia dla pieszych... Oczywiście parkingi samochodowe także. :)

Lubię bezwzględnie prymitywne rozwiązania — precz z floatami!
Uwaga — Cookies!!!